Матч-відкриття нового чемпіонату розпочався із урочистого підняття прапора, а також хвилини мовчання у пам'-ять про трагічно загиблого Олега Бабаєва. Поєдинок обіцяв бути цікавим не лише через статус дербі (у першій лізі дві команди з Полтавщини разом виступали лише в 1994-96 роках), а й через те, що обидва клуби добре попрацювали влітку — і в плані тренувань, і в плані підсилення.

Підтвердили це стартові хвилини, під час яких команди намагалися діяти швидко. Хіба що Полтава грала трохи більш академічно, через що одного разу на третій хвилині наразилася на атаку. Помилка в центрі поля – обрізався Бутенін – призвела до виходу Королькова сам-на-сам із Кучинським, в якому переміг воротар.

Наступний небезпечний момент трапився на 20 хвилині. Воротар Полтави Кучинський вийшов на перехоплення за межі штрафної площі й вибив м'-яч далеко в поле. Захисники Комсомольська забарилися з поверненням, і неочікувано Насібулін міг виходити сам-на-сам із Ситніковим. Однак Нелін легко підштовхнув Насібуліна в спину і "заробив" пенальті. Та Турчанов Ситнікова все ж не переграв.

Після того господарі мали цілу низку нагод, аби забити, однак їх не реалізували. Комсомольськ демонстрував готовність справлятися зі швидкими флангами Полтави, дриблінгом Насібуліна, стандартами Лісового, а також тим, що на вістрі її атаки грав Соломка (Фомич пропускав гру) — він подовгу перебував без м'-яча.

Утім, і в гостей їхній напад не вражав гостротою, хоча флангові півзахисники Лозовий та Герасимець працювали в поті чола. Перший тайм закінчувався на зустрічних курсах, але без небезпечних моментів.

У другому таймі обидві команди продовжували грати в тому ж ключі, і на 63 хвилині гості реалізували свій епізод. Атаку лівим флангом продовжив прострілом Герасимець, а точним ударом завершив Андрієвський.

Полтава відчайдушно намагалася відігратися, в одному з епізодів із голкіпером зіткнувся центральний захисник Полтави Парамонов. Після подачі штрафного він з розбігу високо вистрибнув за м'ячем, а назустріч йому на перехоплення стрибав воротар. Обидва суперники зіткнулися головами, і обидва опинилися на газоні в глибокому нокдауні. Парамонов втратив свідомість одразу після зіткнення, і саме суперники першими прийшли йому на допомогу, а за кілька секунд на місці були лікарі і навіть тренер. Гравець прийшов до тями і з черепно-мозковою травмою його забрала швидка.

А за кілька хвилин новачок господарів Степан Гірський змушений був фолом останньої надії зупиняти прорив Королькова — і рефері вилучив того з поля. Полтава перейшла на гру 4-4-1 із відчутними змінами в захисті і в меншості.

Після цього боротьби на полі лише побільшало — з розбитим обличчям був замінений Алексанов і теж вирушив до лікарні каретою швидкої. Моменти так само виникали раз-по-раз. Наприкінці гри на черговий кутовий Полтави пішов навіть Кучинський, однак відігратися господарі не змогли. Перед фінальним свистком за надто голосні апеляції лаву залишив Жабченко. У підсумку — перемога Гірника 1:0.